Restaurace

Areál Darovanského dvora nabízí pro své hosty rozmanité možnosti posezení při dobrém jídle a pití. Nabízí velkorysý styl v moderně zařízené restauraci hlavní budovy hotelu a nebo starobylou atmosféru v neopakovatelném prostředí stylové historické restaurace s originální 300 let starou „černou kuchyní“.

Kuchyně Resortu Darovanský dvůr nabízí především jídla klasické české kuchyně, zvěřinové speciality, ale také žádané lehké pokrmy, těstovinové i zeleninové. Chutné pokrmy nabízíme rovněž milovníkům různých rybích nebo cizokrajných specialit. Nezapomínáme ani na nízkokalorická nebo jiná dietní jídla, která připravujeme dle své nabídky nebo na přání hosta.

Na terasách hotelu, na trávníku pod kaštany, v nově uzavřené venkovní terase a zejména v historické „černé kuchyni“ jsou nejvíce oblíbena a žádána vynikající rožněná masa. Při společenských akcích připravujeme bohaté a pestré rauty.

Svatební hostiny a svatby

Svatební hostiny připravujeme klasické i zcela netradiční. Na přání zákazníků můžeme zajistit i svatební servis včetně obřadu přímo v areálu Darovanského dvora na trávníku pod stoletými kaštany nebo v sále pro tento účel upraveném.

Garden & BBQ party

Venkovní party jsou na Darovanském dvoře velmi oblíbené a vyhledávané. Příjemné a klidné prostředí rozsáhlého historického nádvoří s rybníkem, staletými kaštany a dobře upraveným trávníkem, množství venkovních teras s nádherným výhledem na golfové hřiště, na romantické západy slunce nebo na historické nádvoří zcela přirozeně vybízejí k posezení venku přímo v přírodě.

Podle přání zákazníků párty připravíme buď zcela ve staročeském tradičním stylu nebo náročněji dle jejich vlastního přání.

Kongresová restaurace

Restaurace je moderně zařízená, nabízí až 150 míst k sezení, k dispozici je Wi-Fi připojení zdarma. Prostor je rozdělen mobilními paravány z masivního dřeva na menší části poskytující dostatek klidu i soukromí. Prostory restaurace těsně přiléhají ke kongresovému sálu, takže lze zajistit kapacitu k sezení až pro 300 osob. Tato dostatečně velká plocha poskytuje možnost spojit slavnostní večeři s kulturním programem.

Součástí restaurace je i bohatě zásobený lobby bar, oddělený od ostatní restaurační plochy mobilními masivními paravany zajišťujícími intimitu barových hostů. Prostor restaurace umožňuje přímé spojení s velkou venkovní terasou a travnatým prostorem u rybníka pod kaštany. Na přání hostů je zde možno velkoplošně promítat různé sportovní nebo jiné programy.

Staročeská restaurace s černou kuchyní

Historická restaurace s původní černou kuchyní je vybudována z 300 let starého čeledníku a má zachovalou originální „černou kuchyni“ s neporušenou domácí chlebovou pecí. Na otevřeném ohni se zde mohou upravovat vynikající speciality. Původní originální více než metr silné kamenné zdi s malými roztomilými okénky vytvářejí neopakovatelné prostředí, ze kterého dýchá duch starých časů a které nelze nikdy vytvořit v žádné nové stavbě.

Restaurace je vybavena originálními keramickými obrazy s golfovou tématikou od významného výtvarníka Ivana Hostaši. Kapacita restaurace je 80 míst, s přilehlou uzavřenou terasou až 150 míst. Terasa je situována přímo do golfového hřiště, má výhled na překrásně modelovanou jamku č. 9 s vodní plochou a na romantické západy slunce. Restaurace je pro svoji neopakovatelnou atmosféru velice oblíbena a hojně využívána pro neformální posezení a garden party s barbecue.

 

Resort Darovanský dvůr