O Resortu Darovanský dvůr

Hotel v idylické krajině přírodního parku Horní Berounka

Vítejte v rodinném prostředí Darovanského dvora, resortu s největším areálem pro trávení volného času.

 • Kongres & Golf Hotel - hotel ****/***
 • Golf resort - golfový resort s několika golfovými hřišti
 • Kongresové centrum - moderní kongresové centrum
 • Wellnes centrum - luxusní wellness centrum vybudované v antickém stylu

Uprostřed krásné přírody u nás najdete vše, co si pro svoji relaxaci a aktivní odpočinek můžete přát. Nabízíme vám příjemný pobyt a vyžití v idylické krajině přírodního parku Horní Berounka, nedaleko města Plzeň.

Přijeďte a poznejte toto kouzelné místo. Budete příjemně překvapeni.

Hotelový komplex tvoří několik budov v uzavřené lokalitě bývalého selského dvora, jejíž dominantou je velký travnatý prostor s rybníkem lemovaným majestátními staletými kaštany. Historické budovy, které obklopují rozsáhlý dvůr, byly i po rekonstrukci ponechány ve své původní podobě a dotvářejí tak atmosféru klidu a pohody malebné lokality uprostřed přírody. Do komplexu historických budov byl na místě původní vyhořelé stodoly citlivě umístěn i zcela nový objekt Kongres & Golf hotelu, který zajímavě uzavírá prostor dvora.

Resort Darovanský dvůr vznikl rekonstrukcí dřívějšího statku, původně poplužního dvora ze 17. století. V majetku rodiny Sinkulových je více než 100 let. Leží v překrásné, klidné krajině přírodního parku Horní Berounka nedaleko Plzně a je velmi dobře dostupný z dálnice Praha - Plzeň.

Historie resortu

 • Celý dvůr je historicky doložen již od roku 1274, kdy jej zmiňoval ve svých kronikách pan Zdislav z Darové, královský komoří. Od té doby sídlo existuje nepřetržitě jako poplužní dvůr – střídavě v majetku bohatého kláštera v Plasích i jako pustnoucí místo.
 • Předkové současného majitele zde hospodařili od přelomu 19. století až do znárodnění v roce 1948.
 • Dvůr byl převzat zpět v restituci ve velmi zchátralém stavu s polorozpadlými budovami a jeho rekonstrukce začala postupně v roce 1994. Všechny budovy dependancí jsou původní, pouze citlivě rekonstruované. Novým objektem je pouze hlavní budova Kongres hotelu, kde byla původně hospodářská stodola, která při hospodaření Státních statků shořela a již nebyla obnovena.
 • Nejcennější dochovanou památkou dob dávno minulých je původní černá kuchyně s pecí, umístěná v prostorách současné Stylové restaurace.
 • Tradiční kulturní oblastí je i okolí dvora, především údolí Berounky, navštěvované od dvacátých let až doposud generacemi českých trempů.
 • O hornické minulosti nedalekých obcí svědčí ústí starých štol, které je ojediněle možno nalézt v okolních lesích, ale i rozpustilé místní názvy jako osada „Na Baště“ nebo zaniklé hostince „Na Šoustalce“ či „U Čamrdy“.
 • Rekonstrukce Darovanského dvora začala v roce 1994 a jeho současná podoba vznikala postupnou úpravou budov a zázemí. V roce 1996 byl zahájen provoz v rekonstruované budově bývalého čeledníku, dnes Stylové restauraci s černou kuchyní. Postupně byly rekonstruovány další budovy a v roce 2003 byl dokončen zcela nový objekt s kongresovým sálem a komfortní ubytovací kapacitou.
 • Přelom nastal v roce 1998, kdy bylo uvedeno do provozu veřejné golfové hřiště. Od roku 2001 potom byly otevírány další jamky golfového hřiště, takže v současné době je Darovanský dvůr známým resortem s 27 jamkovým mistrovským golfovým hřištěm, veřejným 9jamkovým hřištěm a potřebným golfovým zázemím.

 

Resort Darovanský dvůr