Antické lázně

Jedná se unikátní prostory v hlavní budově našeho Kongres hotelu, vybudované ve starém antickém stylu s překrásným mozaikovým interiérem a světelnými efekty. Hlavní důraz klademe na působení atmosféry celého prostoru Vitálního světa na všechny smysly člověka s velkými možnostmi pro fyzickou a duševní relaxaci a rehabilitaci. Ve Vitálním světě panuje příjemný klid umocněný hrou světel, zvuků a vůní.

V našem Vitálním světě najdete tyto relaxační a rehabilitační procedury

Římská pára

Prostor naplněný párou s přírodními esencemi. Teplota v místnosti je mezi 40°C a 50°C. Vlhkost vzduchu je 70 – 90 %. Tělo je vystaveno účinkům horka, vlhka anbsp;celkově prohříváno za pomoci vyhřívaných sedátek. Tato procedura slouží knbsp;posílení obranyschopnosti organismu, prokrvení, uvolnění dýchacích cest, pročištění pleti, uvolnění nervů a svalů. Po použití páry doporučujeme organismus ochladit ve sprše nebo bazénku.

Bylinková inhalace

Parní prostor nasycený vůní několika druhů bylin. Teplota v parní komoře se pohybuje od 40 do 45°C, vlhkost vzduchu je 65 – 75 %. Vdechováním přírodních vonných par a esencí se uvolní dýchací cesty a prokrví celý organismus.

Solná inhalace

Parní prostor, kde je v podobě jemné mlhoviny rozprašován solný roztok. Slouží nejen k prohřátí a propocení organismu, ale jemné kapičky mlhoviny jsou vstřebávány kůží a sliznicí dýchacích cest. Toto je blahodárné a účinné k regeneraci pokožky, při exémech, uvolnění dýchacích cest, zvýšení přirozené obranyschopnosti a odolnosti. Posílení imunitního systému. Teplota 45 – 50°C, vlhkost vzduchu je 75 – 85 %.

Sauna

Místnost vykládaná dřevem, vybavená saunovými kamny, které vyhřejí prostor na teplotu od 75°C až 85°C. Vlhkost vzduchu 25 – 35 %. V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek. Prudké ohřátí a ochlazení těla se opakuje několikrát.

Ochlazovací bazén – frigidárium

Slouží k ochlazení organismu po návštěvě sauny, prudké ochlazení vyvolává příjemné pocity, zlepšení prokrvení, celkovou úlevu.

Letní déšť

Celkové ochlazení organismu proudem studené vody, osvěžení těla, navození atmosféry přírodního deště.

Ledová studna

Kalich s ledovou tříští. Zvyšování prokrvení pokožky třením ledu a vyrovnávání vnitřního přehřátí organismu.

Turbosprchy

Intenzivní proud studené a vlažné vody bičuje tělo. Ochlazení a otužování organismu po tepelné terapii.

Whirpool

Vířivý bazén přizpůsobený k sezení a hydromasáži těla masážními tryskami. Patří mezi nejoblíbenější procedury wellness. Teplota vody 34 – 38°C.

Noční obloha

Meditace na lůžku z prohřátých křemenných oblázků pod noční barevně se měnící oblohou navodí pocit večerní prohřáté mořské pláže. Uklidnění a vyčištění mysli.

Kneippova koupel

Masáž nohou šlapáním v okrouhlém bazénku, střídání studené a teplé vody spojená s příjemnou masáží akupresurních bodů na ploskách chodidel pomocí oblázků. Terapie je vhodná při bolestech hlavy, syndromu studených nohou, pozitivně ovlivňuje krevní oběh, prokrvení končetin, vede k otužování.

Hammam

Turecká lázeň pro očistu a masáž těla metodou peelingu, epilace drsnou rukavicí a následné opláchnutí těla horkou vodou.

Amorova komnata

Vzájemné uvolnění, hýčkání a meditace. Intimní prostor pro nerušený odpočinek.

Thepidarium

Relaxační prostor s vyhřívanými lehátky v překrásném a uklidňujícím interiéru s teplotou 28-32°. Pocit navozující uvolnění, snění až spánek. Doporučuje se pro závěrečný odpočinek a zklidnění organismu.

Laconium

Typ suché lázně s efektním interiérem. Relaxační místnost s teplotou 32 – 36°C určená pro odpočinek a zklidnění organismu i ve větších skupinách.

Teplé lavice

Slouží k odpočinku a společenské konverzaci.

 

Celkový požitek vzniká příjemným a odborným sladěním všech služeb dohromady, proto je celý prostor Vitálního světa návštěvníkům k dispozici jako celek, nelze zvlášť oddělovat jednotlivé procedury. Výjimkou jsou masáže, které vám nabízíme samostatně, na objednávku dle vlastního výběru, momentální chuti a přání.

Při vstupu do Vitálního světa návštěvník obdrží od obsluhy prostěradlo a plážovou obuv. Na požádání a za zálohu též župan a ručník. V šatně vybavené převlékacím boxem a skříňkami, si návštěvníci uchovávají své osobní věci. Cennosti se uschovávají v trezoru hotelové recepce. Ze šatny se již vstupuje do prostor Vitálního světa.

Před vstupem k jednotlivým procedurám je každý povinen se důkladně osprchovat. Po celou dobu pobytu ve Vitálním světě je k dispozici kvalifikovaný pracovník, který vysvětlí možnosti využití a obsluhu zařízení.

V ceně pobytu nabízíme výběr ovoce a přírodní vodu. 

Celý prostor Vitálního světa je bezplavkový. Pobyt v Atických lázních je určen pro návštěvníky od 18 let.

 

Resort Darovanský dvůr