Golfové hřiště

Darovanský dvůr - hřiště

Celý areál golfového resortu Darovanský dvůr vznikl rozsáhlou rekonstrukcí bývalého statku, původně poplužního dvora ze 17.století. Golfové hřiště vznikalo postupnou výstavbou po jednotlivých etapách od roku 1997, rozkládá se na rozsáhlých pozemcích nad meandrem řeky Berounky a je známé svými panoramatickými výhledy do okolních lesů. Na počáteční realizaci projektu se designérsky podílel pan Kamil Pilát, konečný design a tvář hřišti však vtiskl skotský architekt Chris Johnson.

Nejprve byl v roce 1997 vybudován 300 metrů dlouhý driving range, cvičné plochy a zejména 9 jamek veřejného hřiště pro začínající hráče. V roce 2001 následovalo dokončení prvních 9-ti jamek Mistrovského hřiště, které bylo na jaře roku 2002 rozšířeno na 18 jamek. V roce 2004 došlo k jeho sdalšímu rozšíření a to o velmi malebnou část – 9 jamek hřiště Jezírka. Celé 27 jamkové hřiště je velmi citlivě zasazené do okolní krajiny přírodního parku Horní Berounka.

Darovanský dvůr - hřiště

Svým charakterem se jedná o hřiště v kombinaci parkového a linksového typu. V průběhu let 2004 – 2009 došlo ještě k dalším úpravám na designu původní osmnáctky, proběhla náročná modelace greenů , drah a výstavba mnoha rozměrných bunkerů. Celé hřiště je střední sportovní obtížnosti, je však také dostatečnou výzvou pro závodní hráče.

V samém srdci golfového hřiště se nachází komplex několika hotelových budov Kongres & Golf hotelu Darovanský dvůr. Neobyčejně široké a velmi kvalitní služby hotelu poskytují jedinečné zázemí bohatému golfovému životu v Darovanském dvoře.

Technické parametry hřiště

27 jamkové Mistrovské hřiště nabízí možnosti různých kombinací jednotlivých devítek Panorama, Svatá Anna a Jezírka. Charakterově se jedná o velmi příjemné spojení parkového a linksového typu hřiště.

Sezóna: celoročně
Provozní doba: denně

Panorama – vyznačuje se dalekými rozhledy po okolní krajině a zbývajících jamkách celého hřiště. Je završena malebným jezírkem v blízkosti terasy hotelové restaurace.

Svatá Anna – název této „sestry“hřiště Panorama připomíná historii jednoho z prvních povrchových černouhelných dolů na území Rakouska-Uherska. Zbytky po dolování uhlí před 150 lety jsou ještě patrné mezi jamkymi č.8 a č.9. Jinak se zde nacházejí krásné březové a dubové háje. Poslední jamka je svojí obtížností, postranními auty a jezírkem výzvou pro každého hráče.

Jezírka – kouzelně modelované hřiště plné bunkerů v sobě ukrývá dvě vodní hladiny. Mezi stromy, rámujícími hřiště, lze tušit blízkost řeky Berounky.

Scorekarty ke stažení (.pdf - otevřou se v novém okně)

 

Etika a pravidla

Provozní řád golfového hřiště a tréninkových ploch, společenská pravidla a golfová etika na hřišti Resortu Darovanský dvůr.

Registrace hráče na recepci

 1. všichni příchozí hráči nebo členové Golf klubu Darovanský dvůr mají povinnost hlásit se před vstupem na hřiště na golfové recepci
 2. hráči se na golfové recepci prokazují platným průkazem člena České golfové federace, případně průkazem člena Golf klubu Darovanský dvůr.
 3. hráči zahajují hru dle potvrzeného startovního času
 4. hráči dbají pokynů recepce a marshala golfového hřiště
 5. hráči dodržují předem určené pořadí herní kombinace hřišť
 6. hráč musí dbát na správné oblečení ( nepřípustné jsou modré jeansy, tepláky, příliš krátké šortky nebo sukně, kovové spiky )
 7. hra v doprovodu domácího zvířete, hra s dětským kočárkem je povolena pouze ve všední den a s povolením golfové recepce a marshala V případě nedodržení výše uvedených omezení a doporučení, má marshal a golfová recepce právo neumožnit hráči vstup na hřiště.

Golfová etika při hře

 1. hráči jsou povinni respektovat všeobecná golfová pravidla a místní pravidla golfového hřiště Darovanský dvůr.
 2. hráči jsou povinni respektovat pokyny golfové recepce, marshala a startéra
 3. hráči dodržují sled jednotlivých jamek
 4. hráči opravují po odehrání míče případné poškození dráhy ( divot )
 5. po odehrání míče z bunkeru hráči pečlivě uhrabou písek
 6. hráči pečlivě opraví stopy po dopadu míče na green ( pitch mark )
 7. hráči neprovádějí cvičné švihy na odpalištích
 8. hráči nevjíždějí golfovými vozíky na green ani na něj nepokládají své bagy
 9. hráči dodržují pravidla hry a chování tak, aby nedocházelo k poškozování zařízení sloužících k orientaci při hře ( informační tabule, vzdálenostní kolíky, odpališťové kameny, myčky míčů apod. )
 10. hráči dodržují plynulost hry a časový limit na jednotlivých devítkách
 11. maximální počet hráčů v jednom flightu jsou 4 osoby
 12. samostatně hrající hráč nemá na hřišti přednost
 13. v případě bouřky platí přísný zákaz hry

Pravidla a doporučení při užívání tréninkových ploch

 1. tréninkovými plochami hřiště Darovanský dvůr jsou driving range, cvičné greeny a bunkery, veřejné 9-ti jamkové hřiště Par27
 2. přístup na uvedené cvičné plochy je povolen všem osobám po ohlášení na golfové recepci, v případě hry na 9-ti jamkovém veřejném hřišti je nutno předem uhradit vstupní hrací poplatek.
 3. na cvičných greenech a v cvičných bunkerech mohou hráči používat své vlastní golfové míče
 4. na veřejném 9-ti jamkovém golfovém hřišti je zákázána hra drivingovými míči
 5. hráči dbají na dodržování golfové etiky a pořádku v celém areálu tréninkových ploch a veřejného 9-ti jamkového golfového hřiště

Všeobecné pokyny a doporučení

 1. při parkování v areálu dodržujte a respektujte vyhrazené parkovací plochy
 2. dodržujte zákaz parkování před hlavní budovou hotelu a v těsné blízkosti driving range
 3. při výskytu jakéhokoliv problému spojeného s golfovou hrou nebo službami poskytovanými Resortem Darovanský dvůr, tyto neprodleně oznamte v recepci, tak abychom Vám mohli co nejdříve pomoci
 4. při hrubém porušení jakéhokoliv z výše uvedených ustanovení může být hráč potrestán zákazem hry na golfovém hřišti Resortu Darovanský dvůr a to na dobu určitou. V případě opakovaného porušování provozního řádu i zákazem hry trvalejšího charakteru.

 

Nahoru

Česká Asociace WELLNESS plzeňský kraj Jrop česká republika EU First class

kontakt

Jak se k nám dostanete?

Darová 3, 338 24 Břasy

GOLF
tel.: +420 371 740 716
golf@darovanskydvur.cz

HOTEL
tel.: +420 371 740 711
hotel@darovanskydvur.cz

Wellness hotel blízko Plzně

Dárkové poukazy

 • GolfArts
 • Plzeňská vstupenka
 • CzechAdvisor
 • Kudyznudy
 • Golfcourses
 • CzechSpecials
 • CzechSpecials
 • Hotely.cz
 • Golf Arts